Przeskocz do treści

Pierwsza w 2018 roku Kawiarenka Dialogowa Małżonków odbyła się 7 stycznia. Wprowadzenie nt. budżetu domowego poprowadził p. Paweł Orzechowski. W dialogu uczestniczyło 26 małżeństw.

Niestety z przyczyn technicznych (brak głosu) nie możemy zamieścić nagrania z wprowadzenia, za co serdecznie przepraszamy. Poniżej znajdziecie Państwo Menu i Rachunek przygotowane przez prelegenta:

Przystawka
Czy nasze finanse są dla nas źródłem radości czy kłopotem? Dlaczego?
Specjalne pytanie dla mężczyzn: Jakie uczucia się w nas budzą gdy mówimy z żoną o pieniądzach? Dlaczego?

Danie
1) Jakie było podejście do finansów naszych rodziców? Co chcielibyśmy z ich podejścia przenieść do naszego małżeństwa? Czy widzimy jakąś osobę, która jest dla nas wzorem w tej dziedzinie?
2) Kto w naszej rodzinie zajmuje sie planowaniem rodzinnego budżetu? Czy chcemy coś zmienić w tej sferze?
3) Jak podchodzę do wydawania pieniędzy? Czy jest to dla mnie łatwe czy trudne? Cieszy mnie czy mi przeszkadza? Czy nie stosuję podwójnych standardów wobec siebie i współmałżonka?
4) Jakie są nasze finansowe aspiracje? Czy są rozsądne? Czy uwzględniają niefinansowe potrzeby naszej rodziny (słynny work-life balance)?

Deser
Gdzie w naszych finansach jest miejsce dla Pana Boga? Czy pamiętamy, ze wszystko mamy od Niego? W jaki sposób jesteśmy Mu wdzięczni za dostatek lub niedostatek? Czy nasze pieniądze mogą być narzędziem w służbie Bogu?

Rachunek
We wspólnej małżeńskiej modlitwie porozmawiajcie z Bogiem o Waszych finansach. Możecie użyć poniższych fragmentów z Pisma Św.:
Łk 21,1-4
Łk 16,1-13
Mt 18,23-35
Łk 14,28-30
Mk 10,17-22
A potem zaplanujcie budżet 🙂

Dodatkowo zamieszczamy do pobrania szablon budżetu: Szablon budżetu