Przeskocz do treści

Kawiarenka to…

Kawiarenka Dialogowa Małżonków to propozycja przygotowana przez rodziny dla rodzin. Skierowana jest do każdej pary małżeńskiej, czy też rodziny, której zależy na odnowieniu wzajemnych relacji, odkryciu ich piękna i głębi oraz uczeniu się dobrej komunikacji. Ma też pomóc przywrócić małżonkom nadprzyrodzony poziom relacji małżeńskiej.

Kawiarenka prowadzona jest  w każdą pierwszą niedzielę miesiąca (oprócz lipca i sierpnia) o godz. 15.15 w Szensztackim Instytucie Sióstr Maryi w Otwocku.

s. M. Estera Balcer, współorganizator KDM:

Zagadnienia poruszane na spotkaniach są dobierane tak, by każde małżeństwo mogło znaleźć coś dla siebie. To, być może, jedyna okazja do tego, żeby się spotkać i porozmawiać o czymś więcej niż tylko o sprawach „codziennych” i „technicznych”.

Każde ze spotkań dotyczy innego zagadnienia, dlatego do spotkań dialogowych można dołączyć w dowolnym miesiącu. Każda „Kawiarenka” rozpoczyna się 20-minutowym wprowadzeniem prelegenta. Następnie uczestnicy otrzymują inspiracje w oryginalnej formie „Menu Dialogu”. Każda z par zasiada przy swoim stoliku, można wypić dobrą kawę. Nastrojowa muzyka pomaga wyciszyć się i skupić myśli. Świeca na stoliku tworzy romantyczną atmosferę, przede wszystkim jednak, przypomina o bliskości Boga w sakramencie małżeństwa.

Po każdym spotkaniu małżonkowie mogą podjąć związane z tematem spotkania zadanie do wykonania w formie „Rachunku”. Czas na jego realizację proponowany jest do następnej „Kawiarenki”.

To jednak nie wszystko, bo w "Kawiarence" chodzi też o odkrywanie tęsknot.

s. M. Estera Balcer, współorganizator KDM:

Czas trwania kawiarenki:

I niedziela miesiąca, godz. 15.15 – 16.45
Dla dzieci odbywają się w tym czasie osobne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Szczegółowy program kawiarenki:

15.00 – koronka w Sanktuarium – dla chętnych
15.15 – 15.20 – dzieci udają się na osobne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
15.20 – 15.50 – wprowadzenie
15.50 – 16.45 – Dialog Małżonków
16.45 – zakończenie spotkania