Przeskocz do treści

Drodzy Małżonkowie,
3 stycznia 2016 r. zapraszamy Was serdecznie na kolejne spotkanie Kawiarenki Dialogowej Małżonków, które będzie dotyczyło modlitwy. Wprowadzenia dokona o. Romuald Kszuk ISchP. Rozpoczynamy tradycyjnie po Koronce do Bożego Miłosierdzia, czyli o 15.15.
Zapewniamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci.DSC_0075

O tym, jak ważna jest wspólna modlitwa w rozwijaniu więzi małżeńskiej, nie trzeba nikogo przekonywać.

Mówił też o tym Założyciel Ruchu Szensztackiego o. Józef Kentenich: Potrzebujemy świętych w życiu codziennych, prawdziwych rodzin, które żyją dla Boga.

W związku ze styczniowym tematem, chcemy zaproponować coś, co może Wam pomóc w dbaniu o wspólną modlitwę:
RÓŻANIEC MAŁŻEŃSKI to połączone ze sobą dwa różańce, których nie da się rozłączyć. To nawiązanie do słów z przysięgi małżeńskiej: „Co Bóg złączył…”. RM to inspiracja do pogłębiania więzi małżonków z Bogiem, zachęta do wspólnej modlitwy za siebie nawzajem, ale też za inne rodziny, szczególnie te, które przeżywają kryzysy. Rożańce będzie można nabyć podczas styczniowej KDM. Zapraszamy serdecznie!

Drodzy Małżonkowie,JUT
w Roku Miłosierdzia zapraszamy Was do podjęcia szczególnej inicjatywy. Już od grudniowego spotkania wśród uczestników Kawiarenki zaczął peregrynować umieszczony na sztaludze obraz Jezusa Miłosiernego.

Obraz to kopia według autorstwa Eugeniusza Kazimirowskiego. Pochodzi z Ostrówka, gdzie jest "Dom św. Faustyny" - miejsce rozeznawania, czy też ponownego odkrywania, swojego życiowego powołania (do małżeństwa i rodzicielstwa, do kapłaństwa, do życia konsekrowanego).

Obraz na sztaludze oznacza gotowość pracy małżonków nad sobą w celu kształtowania w sobie i swojej rodzinie jakby "małego obrazu" Bożego Miłosierdzia - to nawiązanie do pracowni malarskiej - potrzeba modelu, czasu, odpowiednich środków, pomocy Mistrza, wytrwałości, talentu, wysiłku itd.

Zapraszamy Was serdecznie do podjęcia tej inicjatywy. Chętni małżonkowie będą mogli zgłosić swoje pragnienie modlitwy przy ikonie Jezusa Miłosiernego podczas Kawiarenki Dialogowej Małżonków już w 3 stycznia. Tematem tego spotkania będzie modlitwa.

P1040989Grudniowie spotkanie Kawiarenki Dialogowej Małżonków dotyczyło finansów.

Wprowadzenia dokonał Dominik Nolbert, który zajmuje się zagadnieniem finansów w Biblii już od wielu lat. Podczas spotkania wyjaśniał m.in. to, czyje jest tak naprawdę to, co należy do nas, jak oddawać dziesięcinę i po co człowiekowi praca.

Zapraszamy do wysłuchania wprowadzenia w całości:

Poniżej można znaleźć Menu dla Małżonków, czyli konkretne wskazania do dialogu, które można wykorzystać.
Kawiarenka Menu grudzień 2015