Przeskocz do treści

Pierwsza w 2019 roku Kawiarenka Dialogowa Małżonków odbyła się 6 stycznia. Wprowadzenie nt. wychowania dzieci w dzisiejszych czasach poprowadzili pp. Maria i Mateusz Głasek, członkowie Ruchu Szensztackiego. Maria z wykształcenia jest pedagogiem, Mateusz natomiast grafikiem komputerowym. Prywatnie są rodzicami 8 miesięcznego Filipa.

Zapraszamy do obejrzenia prelekcji:

Prelegenci przygotowali Menu i Rachunek:

PRZYSTAWKA
Czy mój współmałżonek jest dla mnie drugi po Panu Bogu? Jak pielęgnujemy naszą miłość? Jakie problemy wychowawcze współczesnego świata wzbudzają mój niepokój? Jakie widzę drogi do ich rozwiązania?

DANIE GŁÓWNE
1. Czy traktuję moje dziecko jak małego człowieka, który może myśleć, czuć inaczej niż ja? Czy znam jego temperament, upodobania, zainteresowania?
2. Czy znam swoje granice i potrafię ich bronić bez uszczerbku na godności drugiego człowieka?
3. Czy jestem zadowolony ze sposobu mówienia do członków mojej rodziny?
4. Czy czuję się zniewolony przez media? Jaki przykład daję naszym dzieciom korzystając z technologii? Jak chcemy zorganizować korzystanie z mediów w naszym domu?
5. Jak chcemy przekazać naszym dzieciom wartości związane z seksualnością? Czy jest to temat TABU w naszej rodzinie? Kiedy chcemy porozmawiać o tym z naszymi dziećmi?
6. W jaki sposób będziemy prowadzić edukację finansową naszym dzieciom?

DESER
Jaka cecha Świętej Rodziny najbardziej mnie ujmuje? Jak chciałbym ją pielęgnować w naszej rodzinie?

RACHUNEK
Jaką modlitwę chcemy odmawiać za nas i za nasze dzieci? Zaplanujecie (konkretny termin) Wasz dialog, w którym podsumujecie podjęte dzisiaj postanowienia.