Przeskocz do treści

Drodzy Państwo,
zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie Kawiarenki Dialogowej Małżonków.KDM luty
Odbędzie się ono 7 lutego, a jego tematem będzie czas, czyli jak zarządzać sobą w czasie. Wprowadzenia w temat dokonają Agnieszka i Mariusz Rogalscy.

To małżeństwo z dziewięcioletnim stażem. Są rodzicami Michasi, Ignacego i Jerzego. Agnieszka jest absolwentką Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW, współautorką warsztatów dla narzeczonych, małżeństw i doradców rodzinnych. Wspólnie jako małżonkowie, razem z ks. Jarosławem Szymczakiem i innymi małżeństwami w ramach Fundacji Pomoc Rodzinie, prowadzą Program dla Narzeczonych, Programy Rozwoju Relacji Małżeńskich i szkolenia trenerskie dla małżonków. Od 5 lat uczestniczą w formacji w Związku Rodzin Szensztackich.

Czekamy na Was w niedzielę o 15.15 przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku-Świdrze. Zapewniamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci.

 

Pierwsza w tym roku Kawiarenka już za nami. Styczniowy temat dotyczył modlitwy. Wprowadzenia dokonał o. Romuald Kszuk ISchP, duszpasterz rodzin w Ruchu Szensztackim. Wskazywał w nim na modlitwę jako podstawę więzi małżeńskiej. Mówił o tym, jak ważna jest ona w wychowaniu i jak istotny wpływ ma na dziecko widok modlącej się matki czy ojca. – Zwróćmy uwagę na to, że podstawowe modlitwy, P1050143
które znamy, mają podmiot w liczbie mnogiej, np. „Ojcze nasz”, czy „Zdrowaś Maryjo”. To jest gramatyka modlitwy małżeńskiej. W tym wyraża się wzajemna troska małżonków i całej rodziny o siebie. Warto w innych modlitwach, które znamy, a w których podmiot występuje w liczbie pojedynczej, zamienić na słowo „my” albo „nasze” – zachęcał o. Romuald. Mówił też, że warto ustalić stałą godzinę wspólnej modlitwy, np. po kolacji i o uwieńczeniu nią każdego dnia, przed pójściem spać. Przypomniał też, że ważna jest wierność temu postanowieniu, bo wielokrotnie pojawia się mnóstwo spraw, które rzekomo „przeszkadzają” wspólnemu spotkaniu małżonków z Panem Bogiem, a to, niestety, przyczynia się do osłabienia więzi.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji w całości.

Można też pobrać Menu Dialogu i Rachunek.
Kawiarenka Menu styczeń

Kawiarenka rachunek styczeń

Podczas Kawiarenki Dialogowej Małżonków kolejna rodzina przyjęła do siebie peregrynujący obraz Jezusa JuTMiłosiernego. Wcześniej modliła się przed nim przez cały miesiąc państwo Irena i Sylwester z Rembertowa. – Nie chcieliśmy zatrzymać tego obrazu tylko dla siebie, więc w ciągu tego miesiąca miały go u siebie cztery rodziny. Przy każdym przekazaniu obrazu uczestniczyliśmy z mężem i zawsze modliliśmy się wspólnie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wiem, że dla nas i dla tych małżeństw był to wyjątkowy czas. Małżeństwo, które miało obraz w czasie świąt Bożego Narodzenia, podzieliło się, że pierwszy raz w życiu małżeńskim i rodzinnym nic nikomu w Wigilię nie przeszkadzało. Święta były wyjątkowo spokojne. Dla nas to też był czas modlitwy za siebie, ale też za rodziny, które biorą udział w Kawiarence Dialogowej Małżonków – mówiła pani Irena.
Obraz Jezusa Miłosiernego będzie peregrynował wśród małżeństw w czasie Roku Miłosierdzia. Kolejna okazja, by wziąć go do siebie będzie już 7. lutego, podczas kolejnej Kawiarenki. Będzie można nabyć też różańce małżeńskie.
Zapraszamy serdecznie!